FacebookTwitterRSS
25 Eylül 2018, 01:37

Başkentte yoga karnavalı

baskentte-yoga-karnavali

Stresten uzak kalmak, aile içi iletişimlerini güçlendirmek ve sağlıklı bir hayat yaşamak isteyen aileler, Ankara'daki yoga karnavalında buluştu.

...

ANKARA

Stresten uzak kalmak, aile içi iletişimlerini güçlendirmek ve sağlıklı bir hayat yaşamak isteyen aileler, Ankara'daki yogakarnavalında buluştu.

Ankara Congresiumda, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar, Yoga Eğitmeni Akif Manaf yönetiminde üç gün boyunca yoga yaptı. 

Yoga Antrenörleri Derneği (YOGAD) Başkanı Akif Manaf, stresli ve gergin şehir yaşantısının aile içi ilişkileri olumsuz etkilediğini belirterek, çoğu zaman aileleri birbirleriyle yeteri kadar vakit geçiremediğini ve dışarıdan eve taşınan gerilimin sorunlara yol açtığını söyledi.

Birikmiş stres ve gerilimin atılamamasının aile ilişkilerinin bozulmasına, bireylerin birbirinden uzaklaşmasına ve karşılıklı anlayışın yitirilmesine neden olduğuna dikkati çeken Manaf, "Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki düzenli olarak orijinal yogasistemi uygulayan aileler, birbirleriyle daha sağlıklı iletişim kurabiliyor ve aile içerisindeki ilişkileri pozitif yönde etkileniyor. Ayrıca uygulanan teknikler sayesinde hem fiziksel hem de ruhsal anlamda mükemmel bir sağlığa kavuşuyorlar" diye konuştu.

Ankara’da da ailelerin karnavala katılarak hoşça vakit geçirdiğini, birikmiş streslerini ve gerginliklerini atıp nefes aldığını dile getiren Manaf,  yoga sayesinde empati kurma yeteneklerinin de güçlendiğini söyledi.

Festivale katılan aileler de yoganın sağlıklarına, aile içi iletişimlerine olumlu katkısı olduğunu kaydetti. (AA)
Kayıt Tarihi  : 13 Ocak 2014 16:51

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari