FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 11:24

Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e büyük ilgi

hollandada-kuran-i-kerime-buyuk-ilgi

Hollanda’da bir grup Müslümanın başlattığı ücretsiz Hollandaca Kur’an-ı Kerim dağıtma kampanyası büyük ilgi gördü.

...

ROTTERDAM - Yasin Yağcı

Ülke genelinde iki haftalık süre zarfında binlerce Kur’an-ı Kerim dağıtan Müslümanlar, yıl içinde bu sayının 100 bine ulaşmasını hedefliyor.

Kampanyaya öncülük eden, sonradan İslamiyet'i seçenlerin kurduğu Müslümanlığı Keşfet adlı derneğin başkanı Jacob van der Blom, gösterilen yoğun ilginin kendilerini şaşırttığını söyledi.

İlk iki nüshasını Hollanda Kral ve Kraliçe’sine ulaştırdıkları Kur’an-ı Kerim’den bir tane de aşırı sağcı politikacı Geert Wilders’a göndereceklerini ilk kez AA’ya açıklayan Blom, “Yıl içinde 100 bin Kur’an-ı Kerim dağıtmayı hedefliyoruz. İnşallah bu hedefimize ulaşırız” diye konuştu. Blom, 5 yıl içinde Hollanda genelinde Kur’an-ı Kerim’i merak eden herkese ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Bundan sonraki çalışmalarından birisinin de otel odalarına Kur’an- Kerim koymak olacağına işaret eden Jacob van der Blom, “Tıpkı İncil gibi otel odalarında Kuran’ın da yer almasını istiyoruz. Bununla bağlantılı okullara, kütüphanelere, yaşlı merkezlerine, doktor ve dişçilerin bekleme salonlarına da kutsal kitabımızı yerleştirmek için çaba harcayacağız” diye konuştu. (AA)
Kayıt Tarihi  : 10 Ocak 2014 11:08

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari