FacebookTwitterRSS
15 Ekim 2018, 23:35

Kulakları kesilmiş kangal köpeği hayata döndürüldü

kulaklari-kesilmis-kangal-kopegi-hayata-dondu

Kulakları kesilmiş halde ölmek üzereyken Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezine getirilen yavru kangal köpeği, estetik ameliyat ve özel bakımla hayata döndürüldü.

...

BURSA-Harun Kaymaz

Kulakları kesilmiş halde ölmek üzereyken Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezine getirilen yavru kangal köpeği, estetik ameliyat ve özel bakımla hayata döndürüldü.

Kulak ve kafa derisi neredeyse yok edilmiş ve yaşama şansı son derece düşük olan kangal köpeğini ameliyata alan 6 kişilik ekip, 1 saat süren cerrahi müdahaleyle köpeğin, kulak derisi ile kıkırdak dokusunu birleştirdi. Merkez çalışanları tarafından ''Kulaksız'' adı verilen yavru kangal, yeniden yaşama tutundu.

Merkezin müdürü Mürsel Büyükçoban, köpeğin kendilerine Bursa Hayvanları Koruma Derneği yetkililerince getirildiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Vahşete uğramış bir hayvan. Kanlar içindeydi ve kulak ile kafa derisi tamamen yok olmuştu. Tıbbi olarak çok büyük bir sorunla karşı karşıyaydık. Kafa derisi tekrar açıldı, açıkta kalan kulak derisi ile kıkırdak derisi birleştirilerek kapatıldı. Estetik operasyon gerekiyordu. Yarası çok büyüktü ve ölme ihtimali yüksekti. Ekibimiz çok başarılı bir operasyon sonucu sevimli kangalın, hem hayatını hem de kulaklarını kurtardı. Duyma problemi de olmayacak'' diye konuştu.

Estetik ameliyatın ardından iki kulağı kesilen yavru kangal, merkezin maskotu oldu. Gün boyunca merkezin içinde koşturan sevimli kangalın birkaç hafta içinde tam anlamıyla iyileşeceği ve sargılarından kurtulacağı bildirildi. (AA)
Kayıt Tarihi  : 11 Şubat 2014 13:16

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari