FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:27

Salma Hayek'ten anlamlı ziyaret

salma-hayekten-anlamli-ziyaret

BEYRUT

Lübnan'daki mülteci kampını ziyaret ederek çocuklarla ilgilenen Hayek, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) işbirliğiyle başlatılan "Değişim için Bağış" projesine destek istedi.

UNICEF'ten yapılan yazılı açıklamada, Hayek'in Suriye'de devam eden savaş nedeniyle hayatları değişen ailelere ve çocuklara acil insani yardıma dikkat çekmek amacıyla Bekaa'da mülteci kamplarını ziyaret ettiği belirtildi.

Açıklamada, 14 milyon çocuğun Suriye'deki olaylardan etkilendiği ve bunlarda 2 milyon 600 bininin eğitim çağında olmasına rağmen eğitimine devam edemediği, yaklaşık 2 milyonunun ise komşu ülkelerde sığınmacı olarak yaşadığı kaydedildi.

Açıklamada, Hayek'in "Değişim için Bağış" projesine destek vererek, UNICEF'in çocukların eğitimine devam etmesi için sarf ettiği çabalara yardımcı olursunuz" ifadelerine yer verildi.

Hayek, "Lübnan'da görüştüğüm Suriyeli ailelerin ve çocukların yaşadıkları eziyetlere ve zorluklara rağmen yeni bir hayat ve daha iyi bir gelecek kurma konusundaki cesareti bana ilham kaynağı oldu. Ayrıca Lübnanlıların ülkelerine sığınan Suriyelilere gösterdikleri cömertlikten etkilendim. Hayatında barış ve istikrar tesis etmek isteyen herkes bu insanlara yardım elini uzatmalı" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hamze Tekin, Zeynep Hilal Karyağdı

Kayıt Tarihi  : 27 Nisan 2015 17:38

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari