FacebookTwitterRSS
21 Eylül 2018, 06:23

Şanslı'ya yeni arkadaşlar geldi

sansliya-yeni-arkadaslar-geldi

Yurt dışından kaçak olarak Türkiye getirilirken ele geçirilen Şanslı adlı kangurunun İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'ndaki yeni yuvasına Antalya'dan iki kanguru daha katıldı.

...

İZMİR

Yurt dışından kaçak olarak Türkiye'ye getirilirken ele geçirilen Şanslı adlı kangurunun İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'ndaki yeni yuvasına Antalya'dan iki kanguru daha katıldı. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İpsala sınır kapısından yasa dışı yollarla Türkiye’ye sokulmaya çalışılırken ele geçirildikten sonra Sasalı'daki Doğal Yaşam Parkı’na getirilen kanguru Şanslı, yalnız yaşamayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından "Şanslı" adı verilen yavru kanguruya Antalya Hayvanat Bahçesi’nden alınan iki kanguru daha eşlik edecek.

İzmir Doğal Yaşam Parkı yetkilileri, kardeş hayvanat bahçeleriyle yaptıkları işbirliği kapsamında Antalya’ya iki lemur gönderdiklerini, buna karşılık orada fazla sayıda bulunan iki kanguru ve iki alageyiği İzmir’e getirdiklerini dile getirdi. 

Muhabir: Efsun Yılmaz (AA)
Kayıt Tarihi  : 26 Şubat 2014 10:48

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari