FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 01:47

Suriyeli çocuklar için 1 milyar dolar gerekli

suriyeli-cocuklar-icin-1-milyar-dolar-gerekli

Birleşmiş Milletler Suriyeli çocukların "kayıp nesil" olmaması için 1 milyar dolar gerektiğini bildirdi.

...

CENEVRE 

BM Cenevre Ofisi'nde yapılan basın toplantısında konuşan BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Sözcüsü Patrick McCormick, UNICEF, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Save the Children, World Vision ve diğer bazı örgütlerle birlikte, hükümetleri, yardım kuruluşlarını ve insanları, Suriyeli çocuklar için "Kayıp Nesile Hayır" stratejisine çağırdıklarını belirtti.

Başlatılan kampanyayla Suriye'deki bu çatışmadan etkilenen çocuklar için daha istikrarlı ve güvenilir bir gelecek oluşturulmasını amaçladıklarına işaret eden McCormick, Suriyeli çocukların, toplanabilecek 1 milyar dolarla uygulanabilecek projeler sayesinde yaşadıkları sefalet, izolasyon ve travmadan kurtarılabileceklerini kaydetti.

Bir hafta sonra Kuveyt'te, Suriye'ye insani yardım donörler toplantısı yapılacağını ve burada bu kampanyanın da görüşüleceğini bildiren McCormick, 1 milyondan fazla Suriyeli sığınmacının çocuk olduğuna, bunlardan 425 bininin 5 yaşın altında olduğuna dikkati çekti.

Bu çocukların yaklaşık 5 bininin ailelerinden ayrı olduğunun altını çizen vurgulayan McCormick, Suriye'nin içinde yerinden edilmiş 3 milyondan fazla çocuğun durumunun ise daha da kötü olduğunu vurguladı. (AA)
Kayıt Tarihi  : 07 Ocak 2014 18:36

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari