FacebookTwitterRSS
23 Eylül 2018, 06:40

Suriye'li kürtler Türkiye'ye sığındı.

suriyeli-kurtler-turkiyeye-sigindi

- Suruç'taki kampta barınan çocuklara psikolojik destek amacıyla çizgi film gösterimi yapılıyor

ŞANLIURFA (AA) - Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtlerin barındığı Suruçta'ki kampta çocuklara psikolojik destek amacıyla çizgi film gösterimi yapılmaya başladı.

Halep'e bağlı Kobani'de (Ayn el Arap), DAEŞ ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler, Suruç kampında yaşamlarını sürdürüyor.

Kampta barınan çocuklar için Şanlıurfa Valiliği ile Şanlıurfa Kültür, Eğitim, Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) işbirliğinde kurulan sinemada, çeşitli çizgi film gösterimleri yapılıyor.

Sinema sistemi sayesinde çocuklar, saat 09.00 ile 16.00 arasında Türkçe çizgi film izleyerek, hem vakit geçiriyor, hem de ülkelerinde yaşanan savaşın izlerini unutmaya çalışıyor.

Kamp müdürü Mehmet Han Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin Vali İzzettin Küçük'ün talimatı doğrultusunda haftanın üç günü gerçekleştirildiğini söyledi.

Filmler sayesinde çocuklara sosyal faaliyette bulunma imkanı sağladıklarını belirten Özdemir, kampta ayrıca kuaförlük, dikiş nakış ve bilgisayar kurslarının da verildiğini ifade etti.

Kayıt Tarihi  : 25 Mart 2015 15:25
Güncelleme Tarihi : 25 Mart 2015 15:31

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari